Urla Enginar Satış

İyi olacak hastanın şifası beklenmedik anda gelirmiş. Yine her zamanki gibi yeme içme peşindeyiz. Son iki yıldır gediklisi olduğum bir yetiştirici var. Arararız, müsaitse uğrarız. En güzelinden enginarları toplar, konserveleri kutulara doldurur evin yolunu tutarız. Enginar kalbi konservesinin suyu ilk durakta süzülür, ilk marketten tedarik edilen tuz serpilir, limon acımasızca sıkılır. Yola devam ederken leblebi gibi yenilir. Boğazımda kalacak birgün diye korkuyorum.

Yine günlerden birgün enginar peşindeyken gelişti olaylar. Teşneyiz zaten toprak ile uğraşmaya. Urla’dan arsa da bakıyoruz ama kıyamıyorum onca parayı vermeye. Tarla olarak kullanacağım bir alana villa imarlı arsa parası ödeme fikri cazip gelmiyor bana. Velhasıl enginarcı arkadaşımız e-ticaret yapmak istermiş. Instagram takipçisi istermiş. Sohbet muhabbet, şöyle yapsan böyle yapsan derken ihale bize kaldı. Ne güzel anlattınız, siz yapın o zaman demesin mi? Düşünürüz diyip yola düştük. Çok evirdim çevirdim kafamda. İşin sevimsiz yönlerini Safiş üstlenecekmiş. Zaten vakit çok, İstanbul’a dönmemek için bir bahane gerek. Aylardır epey bahane buldum ama tükendi. Üstelik aralık ayında enginar yiyorum, gider miyim ben İstanbul’a? Gitmem.

Bu olaylardan bir kaç gün önce şu yazıyı yazmaya başlamışım ve yarım bırakmışım: “İçerik ile Pazarlama” Ne çok şey biliyorum ben bu konuda dediğim nadir işlerden biri e-ticaret. Özellikle yeni başlayanlar veya üretip satanlar için paylaşmak istediğim kullanışlı bilgilerim var. Bu bilgileri çoğu elimde hazır, farklı müşterilerimiz için hazırladığımız dosyalar. Bunları paylaşmak etik olmaz. Peki ya kendi e-ticaret sitemin bilgileri? Üstelik gıda satışı gibi zorlu bir konuda yaşananları, planları, kervan yoldayken başa gelenleri bir bir bir diye anlatmak.

Işığın yandığı yer burası oldu. Kadim dostum Ömer arıcılık hobim için ne demişti? Ömrünün sonuna kadar en kalitelisinden bal alırsın hobine harcayacağın para ile! Haklı çıktı mı? Çıktı. Arılar nerede? Para nerede? Bal nerede?

Enginar satmak mı? Buyursun gelsin. İçerik ile Pazarlama tadında yazıların devamı çok eğlenceli gelecek. Gerçek hayattan birebir örnekler vereceğim. Çok eğleneceğim çok. Hadi şimdi gidin enginar siparişi verin: https://urlaenginarsatis.com

Yayım tarihi
Havadan Sudan olarak sınıflandırılmış

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.