Paylaşırlar mı?

Eski bir arkadaşım bir fikir anlatıyor ve soruyor: ‘İnsanlar bunu paylaşırlar mı?’ Fikirlere saygım var. Kestirip atmak istemiyorum. Belki facebook üzerinde yetki verirler de duvarlarını kullanırsak paylaşmış olurlar diyorum. Zira facebook etkisi yavaş yavaş düşüşe geçmiş durumda. Sosyal ağlardan eksik kalmamak şart lakin dikkatli olmak gerekiyor. Sayfanız fırsatçılar veya sahte profiller tarafından istila edilebilir. Belki de çoktan edilmiştir.

Sosyal ağ tantanası uzun süre hayatımızdan çıkmayacak. Ama gözden kaçırmamamız gereken şeyler var. Bizim teknoloji ile kaynaşmamız inanılmaz hızlı oluyor. Sakız çiğnerken yürür, bir yandan müzik dinler, cepten de havale yaparız. İnanın teknolojiyi bizim kadar hızlı takip eden bir başka örnek ülke daha bulunmuyor. Memleketin sadece yarısının bilgisayarı var. Büyüyen bir ekonomiyiz. Fakat dünya çapında yarattığımız trafik yabana atılır değil. Bazı sitelerin Türkiye merkezli ziyaretçilere trafiğini sınırladığı veya yavaşlattığı zaman zaman ayyuka çıkıyor. Hatta bazı sitelerde kredi kartınızın kabul görmemesi bile ihmal dahilinde. Facebook denen hengamede ilk üçte yer almaktayız. Bir istatistiğe dayanmadan sallıyorum ama twitterda da gerilerde kalmayacağımıza eminim. Toparlayalım.

Boş işlerin insanlarıyız. Teknolojiyi hayatımızı kolaylaştırmaktan ziyade vakit öldürme aracı olarak kullanırız.

Ticari faaliyetlerde bulunurken bir yandan da sosyal ağlarda varlık göstermek isteyenler halen bir şey anlayamadıysa bir sonraki yazıda daha detaylı açıklayayım :)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.